Dział Regionalno – Badawczy

Anna Brzezińska

Piastowska 19b, 58-260 Bielawa

poniedziałek – piątek: 9.00-16.00

czwartek, sobota, niedziela: NIECZYNNE

KONTAKT 📞 74 645 09 68

MAIL ✉️ mbp.bielawa@gmail.com

Dział Regionalno-Badawczy

Cennik

  • bilet normalny – 2 zł
  • bilet ulgowy – 1 zł
  • usługa informacyjna – 20 zł

Grupy zorganizowane obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna bądź e-mailowa.

Lekcje muzealne

Dział Regionalno-Badawczy zaprasza do udziału w lekcjach muzealnych. W ofercie są ciekawie opracowane trzy tematy z historii Bielawy połączone ze zwiedzaniem wystawy stałej.

Lekcje prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 14.00.

Grupy zorganizowane do 25 os. proszone są o rezerwację telefoniczną min. 2 dni przed planowanym terminem spotkania. Za dyscyplinę grupy odpowiada opiekun.

Czas trwania lekcji ok. 1 godz.

Koszt lekcji 20 zł.

Bielawa nasze miasto

Zajęcia prowadzone są w oparciu o prezentację multimedialną oraz eksponaty pochodzące ze zbiorów Działu Regionalno-Badawczego. Podczas spotkania przedstawiona zostanie historia Bielawy w latach 1924-2014, czyli 90 lat uzyskania praw miejskich przez Bielawę.

Bunt tkaczy sowiogórskich 1844 r.

Zajęcia prowadzone są w oparciu o prezentację multimedialną. Lekcja muzealna połączona z pokazem filmu pt. „Bunt tkaczy”. Uczestnicy spotkania poznają historię wydarzeń rozgrywających się w Bielawie i Pieszycach w roku 1844 r.

Przemysł włókienniczy w Bielawie

Zajęcia prowadzone są w oparciu o prezentację multimedialną. Lekcja muzealna z wykorzystaniem eksponatów pochodzących ze zbiorów Działu Regionalno-Badawczego. Podczas spotkania uczestnicy poznają historię włókiennictwa w Bielawie.

DODAJ HISTORIĘ

Zbiory: