Spotkanie z archeologiem
„Jak szukać w gruncie rzeczy, o archeologii z pasją”
Gościem wydarzenia będzie Tomasz Murzyński – archeolog z wykształcenia, a z zamiłowania również historyk i numizmatyk.
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło
Mieliśmy dziś rozmawiać o Afryce widzianej od środka, ale los napisał dla nas zupełnie inny scenariusz. Zamiast podróży na inny kontynent odbyliśmy fascynującą wyprawę w czasie – do przedwojennych tradycji naszej okolicy.
Pierwsze spotkanie Miejskiego Klubu Historycznego za nami!
Podczas spotkania Klubu omówiliśmy najważniejsze tematy historyczne, którymi będziemy zajmować się podczas naszych spotkań. Zasygnalizowane tematy historyczne nie są dostatecznie znane lub mamy o nich wiedzę szczątkową.
promocja wydawnictw bibliotecznych
14 grudnia 2023 r. odbyło się najważniejsze w Bielawie wydarzenie literackie 2023 r. promocja rocznika miejskiego „Bibliotheca Bielaviana 2022″ i promocja tomiku pokonkursowego XII Konkursu Literackiego Na Utwór Inspirowany Fotografiami Bielawy.
Wystawa – Dziedzictwo bielawskich włókienników
Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie Dział Regionalno-Badawczy zaprasza na otwarcie wystawy fotografii pt. Dziedzictwo bielawskich włókienników 13 września 2023 r., godz.
Wystawa fotografii Tadeusza Łazowskiego
Wystawa fotografii Tadeusza Łazowskiego z okazji 50-lecia Jeziora Bielawskiego W poniedziałek 21 maja, mieliśmy przyjemność otworzyć wystawę fotografii Tadeusza Łazowskiego.
Wędrówki Ulicami Miasta
Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie, serdecznie zaprasza na kolejne weekendowe spotkania z cyklu Wędrówki Ulicami Miasta. Sezon turystyczny rozpoczynamy 4
Wtorkowe lekcje muzealne
7 marca 2023 r. odbyły się dwie bardzo ciekawe lekcje muzealne z klasami 3 z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bielawie.
Lekcja muzealna w terenie
3 marca 2023 r. odbyła się lekcja muzealna w terenie dla seniorów z Klubu Senior+ z Zespołu Ośrodków Wsparcia w Bielawie.
Ferie w muzeum – pierwszy tydzień
Za nami pierwszy tydzień ferii w Dziale Regionalno-Badawczym. Dziękujemy za wizytę licznie odwiedzającym nas gościom z całej Polski.











