Mininaukowiec w bibliotece

Czy warto wysmarować się masłem idąc na zjeżdżalnię?

We wtorek 30 lipca w naszej bibliotece odbyły się kolejne warsztaty edukacyjne z firmą Mininaukowiec, tym razem pod tytułem „Siła tarcia – przyjaciel czy wróg?”.  Było to jak zawsze fascynujące spotkanie, które przyciągnęło do biblioteki wielu młodych odkrywców.

Uczestnicy mieli okazję zgłębiać tajemnice siły tarcia poprzez serię ciekawych i interaktywnych doświadczeń. Dzieci dowiedziały się, czym jest siła tarcia, kiedy powstaje i jakie ma znaczenie w naszym codziennym życiu. W praktyczny sposób zrozumiały, co wpływa na jej zwiększenie lub zmniejszenie oraz jakie mogą być tego skutki.

Dzieci z entuzjazmem wykonywały eksperymenty i z zaangażowaniem analizowały wyniki swoich działań. Czy warto wysmarować się masłem idąc na zjeżdżalnię? To pytanie wywołało wiele śmiechu i ciekawych dyskusji, pokazując, jak nauka może być zarówno pouczająca, jak i zabawna.

Profesjonalizm edukatorów z Mininaukowca sprawia, że każde dziecko czuło się zaangażowane i zrozumiane. Dzięki nim nawet skomplikowane zjawiska fizyczne stają się proste i zrozumiałe!

Zajęcia dofinansowane zostały ze środków przeznaczonych na realizację lokalnej międzyresortowej polityki przeciwdziałania negatywnym skutkom spożywania alkoholu.