X-Frame-Options: SAMEORIGIN

WYDARZENIE KULTURALNE ROKU!

WYDARZENIE KULTURALNE ROKU!

25-lecie twórczości Huberta Klimko-Dobrzanieckiego

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie serdecznie zaprasza już za niespełna 2 tygodnie na wyjątkowe spotkanie autorskie z bielawianinem Hubertem Klimko-Dobrzanieckim, obchodzącym w tym roku jubileusz 25-lecia twórczości.

Hubert Klimko Dobrzaniecki to uznany współczesny autor, nominowany do wielu prestiżowych nagród. Jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków. Jest stałym felietonistą miesięcznika „Odra” i autorem wielu dzieł jak np. „Stacja Bielawa Zachodnia”, Dom Róży/Krysuvik”, „Kołysanka dla wisielca”, „Samotność”, „Zostawić Islandię”, „Dżender domowy i inne historie”, „Złodzieje bzu”, tworzy także dla dzieci. Swoją literacką podróż rozpoczął w 1999 roku od publikacji poetyckich w języku islandzkim oraz angielskim, w 2003 roku wydał zbiór opowiadań „Stacja Bielawa Zachodnia”, będących jego debiutem prozatorskim. Hubert Klimko-Dobrzaniecki to niezwykle barwna postać – pisarz, poeta, teolog, filozof, scenarzysta i podróżnik – człowiek wielu zawodów i pasji. Przez dziesięć lat mieszkał na Islandii. Pochodzenie, przywiązanie do Dolnego Śląska, ale i bogaty bagaż doświadczeń są wyraźnie obecne w jego twórczości literackiej – porywającej, pełnej humoru i gawędziarskiej narracji. Jego fascynująca biografia urzeka równie mocno jak historie, które tak wybornie opowiada. Doskonały obserwator otaczającego świata i ludzkiej psychiki. W swoich tekstach podejmuje często trudne, ale intrygujące tematy – niekiedy szokuje czytelnika, angażuje go i nie pozwalając pozostać mu obojętnym.

Niepowtarzalna okazja do osobistego poznania tej niezwykle ważnej dla bielawskiej sceny literackiej i kulturalnej postaci nadarzy się już wkrótce – spotkanie autorskie pana Huberta odbędzie się w sali konferencyjnej Art-Inkubatora, pok. 316, II piętro, ul. Piastowska 19c, 12 marca, we wtorek, o godz. 17.00.

Tego wydarzenia nie można przegapić!

Uwaga! Obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona. W celu rezerwacji wejściówek prosimy o kontakt na numer 746450963 lub osobiście w siedzibie biblioteki.