Sekrety dzikiej przyrody

4 marca odwiedziły naszą bibliotekę dzieci z grupy „ŻABKI” 🐸 z Przedszkole Niepubliczne z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie. Po mini wycieczce po bibliotece i poznaniu „skarbów” działów udostępniania zbiorów przedszkolaki w naszej sali wielofunkcyjnej odkrywały, oglądały i słuchały o fascynującym świecie fauny i flory. Każdy z nas wybrał nazwę dzikiego zwierzaka. Super dzieci opowiadały, gdzie można spotkać na przykład lwa 🐅, krokodyla 🐊, wieloryba, żbika czy wilka. Podczas przeglądu książek poznawczych, z pięknymi ilustracjami, widać było zainteresowanie u małych czytelników. Czas wypełniły przedszkolakom niezbyt trudne (jak się okazało) zagadki zwierzęce. Bibliotekarka przeczytała bajkę „O nieśmiałej gąsienicy” i zaprosiła do zabawy ruchowej „Gąsienica jest długa”. Nasze pierwsze spotkanie dostarczyło wiedzy o pracy bibliotekarza i pięciolatki doświadczyły przyjemności bezpośredniego kontaktu z naturalnym miejscem lubiących czytać.