X-Frame-Options: SAMEORIGIN

Podsumowanie Tygodnia Bibliotek 2022

9 maja 2022 r. z  okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek burmistrz Bielawy dr Andrzej Hordyj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie czytał dzieciom bajki. 

10 maja 2022 r. w Bielawskiej Placówce Muzealnej odbył się wykład dra Rafała Brzezińskiego: Historia ręcznego tkactwa w Bielawie.   

11 maja 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się promocja książki Stefana Łuczyńskiego Tańczący wśród gwiazd. Historie z autografami w tle. Jest to debiut literacki bielawianin, który od wielu lat stara się poznawać znanych ludzi, z którymi rozmawia, fotografuje się i prosi ich o autografy. Jak podkreśla nie jest łowcą autografów.

12 maja 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie odbyła się promocja nowego tomiku wierszy Adama Lizakowskiego Gdybym twą miłość miał Ameryko! Jest to zbiór wierszy refleksyjnych emigranta z tzw. fali emigracyjnej Złodziei czereśni. O oprawę muzyczną zadbał Janusz Małolepszy – kompozytor i wykonawca. Spotkanie prowadził dr  Rafał Brzeziński. 

13 maja 2022 r. odbyła się VIII Noc w Bibliotece. Dzieci bawiły się w gry i zabawy. Na początku każdy przedstawił się. Później dzieci obejrzały teatrzyk Kukiełkowo i przedstawienie o smokach. Niezwykłe wrażenie wywołał pokaz iluzjonistyczny w wykonaniu Michała Sośniaka.

15 maja (niedziela) 2022 r. odbyła się pierwsza, w sezonie 2022, Wędrówka ulicami miasta (IV sezon Wędrówek). Wycieczka rozpoczęła się o godz. 11.00 przy fontannie z sową na pl. Wolności. Każdy, nowy, uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek turystyczny z tej okazji z datami Wędrówek. Wędrówkę poprowadził dr Rafał Brzeziński.