Astrid Lindgren (1907-2002)

• Kim była Astrid Lindgren? – szwedzka pisarka, uważana za pisarkę literatury dziecięcej.
  • Ile żyła Astrid Lindgren? – 94 lata.
  • Na co zmarła Astrid Lindgren? – zmarła 28 stycznia 2002 roku, w wyniku infekcji wirusowej w otoczeniu przyjaciół i rodziny.
  • Jaka była Astrid Lindgren? – zawsze kojarzona z osobą wesołą, mądrą i pełną humoru.

Pisarka uważała, że „do pisania książek dla dzieci wcale nie jest konieczne posiadanie własnych dzieci… wystarczy samemu kiedyś być dzieckiem. I mniej więcej pamiętać, jak to było”. Do najważniejszych i najsłynniejszych utworów, autorki licznych książek dla dzieci, należą przede wszystkim : Dzieci z Bullerbyn, Pippi  Pończoszanka (Pippi Langstrumpf), Zwierzenia Britt-Mari, Rasmus i włóczęga, Bracia Lwie Serce.

Nasza biblioteka zaprasza na fascynującą wędrówkę po dzieciństwie i książkach Astrid Lindgren!

Postscriptum, PS

Biblioteka posiada  w swoim księgozbiorze komiksy, opowiadania i powieści przygodowe, dzienniki i biografie Astrid Lindgren oraz książki nagrodzone w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży (Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom).