X-Frame-Options: SAMEORIGIN

XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BIELAWIE

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie zaprasza na obchody XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem: „Biblioteka – miejsce na czasie”.

Na początku maja w naszej bibliotece odbędzie się szereg ciekawych wydarzeń skierowanych do każdego! Harmonogram wydarzeń:

8 maja, godz. 14:30

Rok Czesława Miłosza: Wykład i promocja wydawnictwa z serii Sudecka Poezja i Proza „Czy poeta Czesław Miłosz był kosmitą?” autorstwa Adama Lizakowskiego oraz otwarcie wernisażu wystawy zdjęć „Czesław Miłosz w fotografiach Adama Lizakowskiego”. WSTĘP WOLNY!

10 maja, godz. 17:00

Spotkanie autorskie z Tomaszem Bonkiem, reporterem i dokumentalistą (autorem bestsellerów „Chemia Śmierci”, „Demony Śmierci”, „Komando Śmierci”), poświęcone historii KL Gross-Rosen i innych obozów III Rzeszy położonych na obecnych terenach Dolnego Śląska. WSTĘP WOLNY!

13 maja, godz. 9:00

Spotkanie z Panem Poetą dla zwycięzców konkursu z okazji 100-lecia nadania praw miejskich Bielawie zorganizowanego przez Publiczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi  prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Augustianek

14 maja, godz. 12:00

Bajkowy koncert “WIOSENNE MELODIE” w wykonaniu uczniów szkoły fortepianu “d-moll”, pod opieką Doroty Mól. WSTĘP WOLNY!

W programie obchodów także: akcja „Książka w ciemno”, wykład historyczny w Dziale Regionalno-Badawczym, a także liczne niespodzianki.

Więcej informacji wkrótce!ŚWIĘTUJ Z NAMI!