X-Frame-Options: SAMEORIGIN

Relacja ze spotkania z Adamem Lizakowskim

Wczorajsza inauguracja Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie była niepowtarzalnym wydarzeniem, które zachwyciło licznie zgromadzoną publiczność. Niezwykłe spotkanie autorskie, połączone z promocją książki pana Adama Lizakowskiego „Czy poeta Czesław Miłosz był kosmitą?”, wydanej przez biblioteczne wydawnictwo Bibliotheca Bielaviana, oraz wernisaż wystawy „Czesław Miłosz w fotografiach Adama Lizakowskiego” były tym bardziej wyjątkowe, że to właśnie na rok 2024 przypada 20. rocznica śmierci Czesława Miłosza.

Niezapomnianą oprawę muzyczną spotkania zapewnili Paulina Wojtaszek Fikier i Laura Trzeciak, reprezentujące Naukę gry na fortepianie „d-moll” Doroty Mól oraz Janusz Małolepszy, znany autor muzyki i interpretator tekstów poetyckich. Po pełnym emocji spotkaniu autorskim, w trakcie którego pan Lizakowski dzielił się niezwykłymi historiami o Czesławie Miłoszu, goście mieli okazję odwiedzić wystawę wyjątkowych fotografii, wykonanych w Berkeley i kilku innych amerykańskich miastach. Zdjęcia ukazują wielkiego poetę w domu, w ogrodzie, na ulicy, w księgarni, teatrze, a także np. podczas spotkań autorskich. Po zakończeniu zwiedzania goście biblioteki mieli także okazję uczestniczyć w mini recitalu, podczas którego pani Paulina i Janusz Małolepszy zaśpiewali piosenki z repertuaru Edyty Górniak i Krzysztofa Komedy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, za wspaniałą obecność i nieocenione wsparcie – nie tylko podczas wczorajszego spotkania. Wasza obecność sprawiła, że to wydarzenie było nie tylko wyjątkowe, ale i niezapomniane. Składamy również serdeczne podziękowania gościom z ZOW, którzy niezmiennie zaskakują nas pięknymi kwiatami i życzeniami z okazji Dnia Bibliotekarza. Docenienie naszej pracy w kulturze jest niezmiernie budujące i stanowi dla nas niezwykłe wsparcie. Dziękujemy też bardzo pani Dorocie Mól i reprezentantkom jej szkoły fortepianu „d-moll” za współpracę i przepiękną grę!

Wystawa fotografii pana Adama będzie dostępna w bibliotece tylko przez tydzień, dlatego serdecznie zapraszamy Was do odwiedzenia nas. To wyjątkowa okazja, aby poznać Miłosza oczami innego poety i na nowo odkryć dzieła i postać naszego noblisty.

To wydarzenie było pięknym prezent na Dzień Bibliotekarza i wymarzonym początkiem XXI Tygodnia Bibliotek. Zachęcamy wszystkich do śledzenia kolejnych przygotowanych dla Was atrakcji i aktywnego udziału w naszych wydarzeniach.