Hubert Klimko-Dobrzaniecki z wizytą w Bielawie

Pisarzem się bywa… Hubert Klimko-Dobrzaniecki z wizytą w Bielawie.

12 marca 2024 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie miała zaszczyt gościć, obchodzącego jubileusz 25-lecia twórczości, Huberta Klimko-Dobrzanieckiego. Spotkanie autorskie z tym wybitnym współczesnym pisarzem niewątpliwie było wydarzeniem kulturalnym roku. Aż trudno uwierzyć, że pochodzący z naszego miasta autor odwiedził bielawską bibliotekę po raz pierwszy!

Hubert Klimko-Dobrzaniecki to postać niezwykle interesująca i urzekająca otwartością, poczuciem humoru, przystępnością i ogromną ciekawością świata. Talent gawędziarski dorównujący bez wątpienia pisarskiemu oraz niezwykłe porozumienie z prowadzącą, gwarantowały wyjątkową atmosferę tego spotkania. W roli moderatora rozmowy doskonale odnalazła się pani Iwona Gryś, dyrektorka Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Bielawie. Autor oczarował uczestników spotkania barwnymi opowieściami o sobie, swoich książkach, procesie ich powstawania i wielkiej fascynacji koleją. Cudowny kontakt z uczestnikami spotkania oraz przywołane obrazy dawnej Bielawy były dla wielu niezwykle nostalgiczną podróżą w czasy dzieciństwa, a dla młodszych słodko-gorzką migawką miasta, którego już nie ma. Wątki autobiograficzne, niezwykły bagaż doświadczeń gościa, wieloletni pobyt na Islandii czy życie w Wiedniu zaintrygowały wszystkich zgormadzonych. Hubert Klimko-Dobrzaniecki to z pewnością obywatel świata, choć podkreśla, że pochodzenie i miejsce urodzenia kształtują wnętrze człowieka równie mocno jak życiowe doświadczenia.

Hubert Klimko-Dobrzaniecki zaznaczył, że pisarzem się bywa… To wprawdzie autor tworzy historię, ale to czytelnik decyduje o jej ostatecznym odbiorze.

Gorąco polecamy książki naszego gościa, to wysoko ceniona i nagradzana literatura, szczególnie bliska nam bielawianom. Jego proza to przede wszystkim wyjątkowa narracja, w której fakty i wątki osobiste płynnie przeplatają się z fikcją.

Spotkanie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim cieszyło się dużym zainteresowaniem. Możliwość osobistego kontaktu, rozmowy, zdobycia autografu tak wyjątkowej postaci stanowiły niezwykle cenne doświadczenie. Serdecznie dziękujemy autorowi za wyjątkowe spotkanie. Było to niezwykle inspirujące i cenne doświadczenie. Dziękujemy za czas i za niezapomniane chwile pełne ciekawych historii i wybornych anegdot. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, a szczególne podziękowania kierujemy do pani Iwony Gryś za profesjonalne poprowadzenie tak ważnego wydarzenia i stworzenie niezapomnianej atmosfery.

Serdeczne podziękowania składamy również Dolnośląskiemu Inkubatorowi Art-Przedsiębiorczości za udostępnienie sali konferencyjnej, a panu Robertowi Letniowskiemu za nieocenioną pomoc przy organizacji wydarzenia.