X-Frame-Options: SAMEORIGIN

Listopadowe propozycje dla naszych młodszych czytelników

Uwaga! Uwaga!

Listopadowe propozycje dla naszych młodszych czytelników. Jeszcze cieplutkie, nie zwlekaj, tylko jak najszybciej zajrzyj do naszej biblioteki

Oto propozycja na jesienne, długie wieczory Wydawnictwa Jupi Jo!: Są to trzy barwne, pełne humoru, kartonowe książki Štěpánki Sekaninovej, które w przyjazny sposób uczą dzieci w wieku 3+, w jaki sposób dbać o środowisko naturalne, jak zachowywać się kulturalnie i stosować towarzyską etykietę oraz w jaki sposób powinny dbać o higienę ciała i porządek wokół siebie. Jej bohaterami są znane wszystkim postaci z baśni czy legend – smoki, księżniczki, wróżka oraz pewien król.

Jeśli chcecie dołączyć do króla Feliksa i wróżki Elwiry i nauczyć się, w jaki sposób dbać o środowisko naturalne, koniecznie zajrzyjcie do tej kolorowej książki pt. „Dbaj o naturę i zostań królem!”. Za pomocą zabawnych ilustracji i sympatycznego tekstu pokazuje, że troska o przyrodę to wspaniała zabawa.

W drugiej książce zatytułowanej „Ze smokiem, o rety, ucz się etykiety!”, razem z Kopciuszkiem i smokiem poznacie zasady etykiety i tym samym stajecie się młodymi damami lub młodymi dżentelmenami. Podpowiada dzieciom jak zachowywać się kulturalnie i stosować towarzyską etykietę. Przezabawny tekst przeplatany kolorowymi i uroczymi ilustracjami uczy dobrych manier.

Koniecznie przeczytajcie książkę pt. „Bądź zdrowy jak smok przez cały rok!”, która uczy, w jaki sposób dbać o swoje zdrowie i higienę ciała. Ta pięknie ilustrowana książka w prosty sposób promuje zdrowy tryb życia.

Te trzy przepięknie zilustrowane przez Veronikę Zacharową kartonówki, uczą młodych czytelników konkretnych zachowań z dziedziny ekologii, higieny oraz savoir vivre.

Seria ,,Uczymy się” to niezwykle ciekawa propozycja literatury, która dobrze sprawdzi się czytana na głos przez rodziców czy nauczycieli.