Spotkanie Misiów z książką w bibliotece

11 października 2023 roku naszą bibliotekę odwiedziła grupa Misie z Przedszkola Publicznego nr 4. Przedszkolaki opowiedziały o swoich ulubionych książkach, rozwiązywały zagadki związane z bajkowymi bohaterami i zapoznały się z wszystkimi działami. Ponieważ były pierwszy raz w bibliotece, otrzymały informację, jak należy się w niej zachowywać i kiedy można zostać jej czytelnikiem. Z zainteresowaniem przeglądały książki dla początkujących i zaawansowanych czytelników oraz popularnonaukowe dla najmłodszych. Po przejściu przez całą bibliotekę, dla „złapania oddechu”, sześciolatki wysłuchały wspaniałej opowieści Jadwigi Jasny „O Kaprysi-Gabrysi”. Humorzasta królewna miewała przeróżne zachcianki. Pewnego razu zapragnęła mieć prawdziwe skrzydła i zostać skrzydlatą królewną. Jednak los spłatał jej figla i napotkany nieznajomy zamienił ją we wronę. Po tej swoistej nauczce nasza bohaterka zostaje odczarowana i przyrzeka już nigdy nie kaprysić. Opowieść dobrze się kończy. Odtąd Gabrysia jest grzeczna i nie rozmawia z nieznajomymi. Dzieci były oczarowane historią małej królewny. Wyrażamy nadzieję, że czytanie stanie się dla nich wspaniałą, a zarazem ekscytującą przygodą.

#MBPBielawanieszukajdalej