MATEMATYKA NA ZIELONO – W GEOMETRYCZNYM ŚWIECIE

27.09.2023 r. w naszej bibliotece odbyły się wspaniałe zajęcia dla młodszych dzieci, które wprowadziły je w świat matematyki i ekologii. Uczestnicząca w Projekcie „Matematyka na zielono” grupa Żabki z PP z OI prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Augustianek dowiedziała się, że pozornie brzydki, szary, raz wykorzystany karton, może służyć do tworzenia pięknych rzeczy, np.: zwierząt, pojazdów, postaci, budynków czy robotów. Przedszkolaki zostały poinformowane, że na tym polega recykling, a następnie z chęcią przystąpiły do pracy wykorzystując większe, mniejsze lub mieszane elementy, doskonale się przy tym bawiąc. Po zajęciach przedszkolaki wiedziały już co to są figury geometryczne, trójkąt, kwadrat, prostokąt, koło i elipsa oraz z łatwością wyszukiwały je w otoczeniu. Na zakończenie spotkania Żabki zrobiły wystawę ze swoich prac.

Projekt „Matematyka na zielono” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego #FRSI w partnerstwie z Fundacją #mBank.