X-Frame-Options: SAMEORIGIN

Majowe propozycje dla naszych młodszych czytelników

Uwaga! Uwaga!

Majowe propozycje dla naszych młodszych czytelników 🙂 Usiądź na ławce w parku z rodzicem i rozkoszuj pięknymi opowieściami 🙂

Tym razem proponujemy wspaniałą serię edukacyjno-ekologiczną zatytułowaną „Akademia mądrego dziecka. Pomóż Mi przetrwać”. Autorka Ewa Nowak napisała te wspaniałe książki dla dzieci, które chcą rozsądnie chronić przyrodę, wiedzieć, co po-winno się robić a czego kategorycznie nie wolno. W skład cyklu wchodzą tytuły: „Elwir-ka na śnieżnej pustyni”, „Mirion w pułapce”, „Złamane skrzydło Adrianka”, „Reginka szuka domu”, „Porwanie jeża Eliasza”, „Mała Asia w wielkiej puszczy”. Podczas wciągającej opowieści mali czytelnicy dowiedzą się o zwyczajach znanych nam zwierząt, przedstawicielach zaginionych gatunków. Złamane skrzydło Adrianka opowiada historię bociana, który wypadł z gniazda i uległ wypadkowi, a Mała Asia w wielkiej puszczy to historia małej żubrzycy, która nie przetrwałaby w puszczy bez ludzkiej pomocy. W książce Reginka szuka domu dowiedzą się o tym, jak pomóc trzmielom przetrwać zimę. Miron w pułapce pokazuje, jak ludzie szkodzą bałtyckim fokom szarym. Porwanie jeża Eliasza informuje, dlaczego nie można przenosić i dotykać malutkich jeży, nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że im pomagamy. Z kolei Elwirka na śnieżnej pustyni pomoże dzieciom zrozumieć, że ich działania mają wpływ nawet na zwierzęta, które żyją tysiące kilometrów dalej.

Książki z przeuroczymi ilustracjami Anny Łazowskiej napisane są prostym, zrozumiałym dla maluchów językiem, na końcu każdej zamieszczona jest plansza edukacyjna, słowniczek trudnych pojęć oraz sprawdzian wiedzy. Seria została doceniona w organi-zowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka konkursie „Świat Przyjazny Dziecku”, w którym zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii książki dla dzieci w wieku 0–7 lat!

Na pewno wspólne czytanie będzie prawdziwą przyjemnością zarówno dla dziecka jak i rodzica!