SPOTKANIE Z ADAMEM LIZAKOWSKIM

Niezwykle klimatyczny początek tygodnia w bibliotece…

W poniedziałek 17 kwietnia 2023 roku gościliśmy w naszej bibliotece Adama Lizakowskiego 📚. Ten pochodzący z Pieszyc wybitny poeta, opowiadał o swoich ostatnich utworach. Spotkanie połączone było z promocją najnowszej publikacji naszego gościa pt. „Pieszycka księga umarłych”, w której autor wspomina zmarłych mieszkańców Pieszyc.

W tomiku znajdziemy wiersze poświęcone m.in. matce autora, rodzinie, pierwszemu burmistrzowi Pieszyc czy pieszyckim tkaczkom. Wyjątkowym dopełnieniem poezji była oprawa muzyczna wydarzenia w wykonaniu Janusza Małolepszego 🎸.

Życiorys Adama Lizakowskiego jest fascynujący, a talent gawędziarski wielki, toteż zaproszeni goście z Zespół Ośrodków Wsparcia w Bielawie, ze wzruszeniem i zaciekawieniem wysłuchali wspomnień i opowieści autora. Prawie dwugodzinne spotkanie z poezją śpiewaną i czytaną, minęło niezwykle szybko.

Dziękujemy autorowi za wiele emocji, Januszowi Małolepszemu za oprawę muzyczną oraz wszystkim miłym uczestnikom za inspirujące spotkanie!