Pani Jola poszła do przedszkola

Na zaproszenie od przedszkolaków z grupy „Pszczółki”, do Przedszkola Publicznego nr 3 (tymczasowa siedziba w Żłobku Publicznym) poszła przedstawicielka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie.  Październikowe spotkanie było bardzo udane. Maluszki poznały zawód bibliotekarza i wnętrze biblioteki dzięki wesołej historyjce „Ciekawski George w bibliotece”.  Rozmawialiśmy o skarbach jesieni, wietrze urwisie i nawet o smacznych ziemniakach z ogniska. Podczas spotkania dzieci przeglądały mnóstwo obrazków z owocami, warzywami, zwierzętami z lasu i słuchały o jesieni w kilku rymach. Cieplutkie Dziękuję dla pań i ich „Pszczółek”.

Wanda Chotomska pisała w wierszu „Kapelusze witają jesień”

„Co słychać? Jesień idzie. Trzeba jej się ukłonić.

– A trzeba, tak szeroko od ziemi do nieba,

trzeba jesień powitać ukłonem elegancko, panowie, z fasonem!”

W Wielki Piątek, 29 kwietnia 2024 r., biblioteka czynna będzie w godzinach 8.00-16.00.
Nie zapomnijcie odwiedzić w tym tygodniu biblioteki i wybrać sobie lekturę na święta!

Dyrektorka i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie życzą wszystkim użytkownikom i przyjaciołom biblioteki wesołych świąt!