Zajączki i Jeżyki z jesienną wizytą w bibliotece

W czwartek 29.09.2022 r. przywędrowały do naszej biblioteki Zajączki i Jeżyki z Przedszkola Publicznego nr 4. Na początku mali goście wzięli udział w zabawie – zgadywance, jaka to bajka? oraz wysłuchali wiersza „Smutna książeczka”. Wywiązała się krótka rozmowa na temat wypożyczania i korzystania z książek. Potem przedszkolaki wsiadły do „wesołego pociągu” i przejeżdżały między regałami poznając biblioteczne działy. Zatrzymywały się na stacjach Wypożyczeń, gdzie dowiadywały się o książkach tam „mieszkających”. Bardzo zaaferowane były zbiorami w Dziale Multimedialnym, gdzie zapoznały się z pojęciem audiobooki, filmami i grami planszowymi. Na ostatnim przystanku w skupieniu wysłuchały zabawnej i wzruszającej opowieści uczącej empatii „Zazdrość” z książki Katarzyny Michalec pt. „Emocje i rozterki żabki Amelki” i pooglądały sobie bajeczki z humorystycznymi ilustracjami. Największą gratkę sprawiły im książki sensoryczne o zaskakujących kształtach i fakturze, z ruchomymi i dotykowymi elementami. Zajączki i Jeżyki bardzo były zadowolone z odwiedzin biblioteki.