X-Frame-Options: SAMEORIGIN

Październikowe propozycje dla naszych młodszych czytelników

Uwaga! Uwaga!

Październikowe propozycje dla naszych młodszych czytelników

Nie zwlekaj tylko jak najszybciej odwiedź naszą bibliotekę

Pełną ciepła i humoru książką dla przedszkolaków jest „Myjemy łapki, o tak!” Julii Volmert. Jest to wesoła opowieść o grupie zwierzątek z leśnego przedszkola, która wie, jak można uniknąć przenoszenia zarazków na innych, jak należy myć łapki nawet wtedy, gdy nie wydają się brudne i dlaczego każdy przedszkolak powinien używać własnego ręcznika. Po przeczytaniu tej książki, wasze maluchy dowiedzą się, co to są bakterie i wirusy i jak ważne jest zachowanie podstawowych zasad higieny. Uwagę małego czytelnika przyciągną urocze ilustracje, które wywołają na ich buziach uśmiech. Polecamy ją w szczególności rodzicom, których dzieci nie za bardzo chcą tracić czas na wizyty w łazience.

Drugą wspaniałą książką godną polecenia jest piękna i zabawna opowieść napisana przez australijską pisarkę Margaret Wild „Leniwiec, który zmienił nasze życie”. Jest to historia pewnej rodziny, która wszystko robi w takim pośpiechu, że nawet nie ma czasu na rozmowę a co dopiero na zabawę. Lecz gdy pewnego dnia córka Amelka przynosi do domu leniwca, którego znalazła w parku, wszystko zaczyna się zmieniać. Gdy rodzice próbują włączyć go w swoje szaleńcze życie, nie udaje im się. Swoim specyficznym zachowaniem uczy rodzinkę wyhamowania, cieszenia się każdą chwilą, dostrzegania małych rzeczy. Raptem w trzy tygodnie leniwiec odmienia ich życie. Nagle znajdują czas na wspólne posiłki bez pośpiechu, na wspólne rozmowy, na odpoczynek, spotkania z ludźmi. Dopełnieniem są urzekające, przesycone barwami autorstwa Vivienne To. Jaki są dalsze losy niezwykłego gościa, sprawdźcie koniecznie!

Również warto przeczytać książkę Elizabeth Dale „Nic nie przestraszy misia”. Dowcipna, z uroczymi ilustracjami, uspakajająca opowieść na dobranoc. Idealnie nadaje się na wieczorne wyciszenie i ujarzmienie nocnych lęków. Pewnej księżycowej nocy w niedźwiedziej rodzinie najmniejszy z misiów zbudził się przekonany, że usłyszał ryk potwora. Tata postanawia udowodnić Malcowi, że w lesie nie ma niczego takiego, co mogło by wystraszyć misia. Zabiera więc całą swoją rodzinę na przechadzkę, w czasie której słychać różne odgłosy, Mama zaplątuje się w gałęzie, Benio wpada do strumienia a Kasia w błoto. Jak przygoda niedźwiadków się zakończy, przekonacie sami. Książka wydawnictwa Tako na pewno zauroczy maluchy w wieku 3-6 lat, przegoni ich lęki przed ciemnością i doda im odwagi w przezwyciężaniu strachów.