Dziecko może być uchodźcą, uciekinierem, tułaczem.

Co zmusza człowieka do wyruszenia w świat i opuszczenia swoich domów. Znakiem naszych czasów w wyniku wojen czy katastrof ekologicznych są wędrówki w nieznane.

Książki zgromadzone do przeczytania na dziś, przybliżają temat uchodźców. Młody czytelnik może spróbować poznać losy dzieci lub zwierząt, które muszą wyruszyć w przymusową podróż w poszukiwaniu bezpiecznego domu w nowym kraju. Polecamy i zapraszamy do naszej biblioteki.

W Wielki Piątek, 29 kwietnia 2024 r., biblioteka czynna będzie w godzinach 8.00-16.00.
Nie zapomnijcie odwiedzić w tym tygodniu biblioteki i wybrać sobie lekturę na święta!

Dyrektorka i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie życzą wszystkim użytkownikom i przyjaciołom biblioteki wesołych świąt!