X-Frame-Options: SAMEORIGIN

Idzie nowe!

Wraz z nadejściem cieplejszych, dłuższych dni, gdy budzi się do życia przyroda, wszystkim wraca siła do podejmowania nowych wyzwań. Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie także nie próżnuje! Tej wiosny odświeżamy nasze logo! Z okazji rozpoczynającego się dzisiaj Tygodnia Bibliotek 2023 wchodzimy, po okresie zimowego uśpienia, z przytupem w nowy etap rozwoju naszej placówki pod hasłem: NOWE LOGO – NOWA OFERTA.

To pierwsza wizerunkowa zmiana symbolizująca nowy kierunek w rozwoju biblioteki. Miejska Biblioteka w Bielawie ma ambicje stać się nowoczesną instytucją odpowiadającą na potrzeby środowiska, wspierającą rozwój czytelnictwa i nieustająco podnoszącą jakość swych usług.

Centrum elementu graficznego stanowi książka, symbol głównych zadań statutowych placówki, jakimi są rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych lokalnego społeczeństwa oraz upowszechnianie kultury i czytelnictwa. Swoje miejsce ma także sowa, obecna również w dawnym logotypie, co w subtelny sposób łączy nowy znak z dotychczas wykorzystywanym. Otwierając się na nowości, chcemy jednocześnie zachować szacunek do tradycji, dlatego w nowym logo istotne miejsce wciąż zajmuje rok powstania biblioteki – 1947.

Nowa identyfikacja składa się z opisanego wyżej elementu graficznego oraz elementu typograficznego – pełnej nazwy biblioteki. Wraz z logo premierę ma także nowe hasło przyświecające naszej instytucji: „Nie szukaj dalej”.

Twórcą i pomysłodawcą logo jest Krzysztof Mierzejewski z Magbender Studio, który wykonał je dla naszej biblioteki nieodpłatnie. Pan Krzysztof przygotował dla nas także alternatywne wersje znaku, z claimem i bez, achromatyczne, monochromatyczne, a także wersje uproszczone, np. bez elementu typograficznego. Nasze Działy: Dziecięco-Młodzieżowy i Dział Multimedialny dostały własną odmienną kolorystyczną wersję logotypu! Jesteśmy zadowoleni z jakości naszej nowej identyfikacji wizualnej i bardzo Magbender Studios dziękujemy za współpracę!

Modern Branding Identity Mockup Vol 2 by Anthony Boyd Graphics

Mamy nadzieję, że logo spodoba się i będzie mile przyjęte przez naszych czytelników i innych użytkowników biblioteki. To nie koniec zmian – wkrótce więcej nowości – dlatego koniecznie zaobserwujcie naszego Facebooka. Pamiętajcie także, że mamy konta na Instagramie i na Tik-toku – czekamy na Wasze lajki!

#MBPBielawaNieSzukajDalej