X-Frame-Options: SAMEORIGIN

XX edycja Tygodnia Bibliotek

MOJA, TWOJA, NASZA – BIBLIOTEKA

Zapraszamy serdecznie na obchody XX edycji Tygodnia Bibliotek do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie. Będzie się działo!

• Startujemy 8 maja, poniedziałek.

o W naszej bibliotece zagości wystawa prac dzieci ze Żłobka Publicznego w Bielawie wykonane w ramach projektu Świat Bajek. Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 10.00, a same prace oglądać będzie można w bibliotece co najmniej do końca maja. Serdecznie zapraszamy szczególnie rodziców naszych małych artystów!

o Wieczorem ogłosimy też pierwszą ze zmian wizerunkowych biblioteki, czekamy podekscytowani czy ta zmiana się Wam spodoba równie mocno jak nam!

• 9 maja, wtorek, o 17.15 odbędzie się specjalne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego stworzymy razem z członkiniami klubu naszą bielawską wersję plakatu towarzyszącego tegorocznym obchodom XX edycji Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka”. Pamiętajcie – wstęp na spotkania Klubu jest wolny, zapraszamy wszystkich chętnych!

• 10 maja, środa:

o O godz. 10.20 odbędą się warsztaty rękodzieła z panią Alicją Grządziel z Dziennego Domu Senior + w Bielawie. Na warsztaty zaproszona została grupa ze Szkoły Podstawowej numer 10 z Oddziałami Sportowymi.

o A już o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie autorskie pana Bronisława Grządziela (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa ;)). Pan Bronisław opowie o swoich wierszach, zebranych w tomiku Przez smutek do radości, wydanym przez wydawnictwo Miejskiej Biblioteki Publicznej Bibliotheca Bielaviana w ramach serii Sudecka Poezja i Proza. Znana od lat seria poetycka również przeszła lekki lifting w ramach modernizacji całej naszej bibliotecznej oferty. Mamy nadzieję, że nowa odsłona spotka się z Waszym ciepłym przyjęciem. O tym, jak konkretnie wygląda nasza nowa szata graficzna, dowiecie się już w środę, 10 maja, na spotkaniu z panem Bronisławem. Zapraszamy!

• 11 maja, w czwartek, odbędzie się premiera on-line drugiego tegorocznego tomiku wydanego w ramach wspomnianej wyżej serii. Już o 17.00 zapraszamy do objerzenia krótkiego materiału filmowego na temat tomiku Enneady autorstwa pana Bogdana Nowickiego, a także do tłumnego ściągania ebooka, który udostępnimy na naszej stronie internetowej.

• 12 maja na warsztaty poetycko-plastyczne z panem Sławomirem Gołembiowskim zaprosiliśmy uczniów ze Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7. Poprzednie spotkanie z panem Gołembiowskim było tak udane, że jesteśmy przekonani, że i to okaże się sukcesem.

A 15 maja, w poniedziałek, na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek ogłosimy parę wiosennych niespodzianek! Śledźcie uważnie nasze social media i stronę www.mbp.bielawa.pl, a dowiecie się, jakie zmiany przyszykowaliśmy dla Was w tym roku 🙂