Wędrówka Żabek po „Krainie Książek”

W czwartek 17 listopada 2022 r., naszą bibliotekę odwiedziły Żabki z Niepublicznego Przedszkola Montessori z Oddziałami Integracyjnymi. Maluchom bardzo podobała się ta cudowna podróż po „Krainie Książek”. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem pooglądały sobie pięknie ilustrowane książki i zapoznały się z magazynem Świerszczyk. Jest to czasopismo dla dzieci 5 – 9 letnich, które rozwija w najmłodszych czytelnikach intelekt, wrażliwość, miłość do książek i chęć zdobywania wiedzy. Zawiera teksty najlepszych autorów polskiej literatury dziecięcej, zagadki i ćwiczenia z logicznego myślenia, grę planszową. Jest doskonałym uzupełnieniem edukacji wczesnoszkolnej. Żabki wysłuchały również zabawnej opowieści Alice Hemming o nieuchronnej zmianie pór roku pt. „Złodziej liści” oraz wzięły udział w zabawie ruchowej „Jesienny spacer”. Myślimy, że zajęcia w bibliotece zachęcą dzieci do częstego kontaktu z książką i wyrobią w nich nawyk czytelniczy.