X-Frame-Options: SAMEORIGIN

Louisa May Alcott (1832-1888)

Kim była Louisa May Alcott? – amerykańska pisarka, specjalizująca się w literaturze kobiecej i powieści dla dziewcząt. Głównie znana jako autorka powieści „Małe kobietki”, która cieszy się ogromnym powodzeniem do dziś.

Ile żyła Louisa May Alcott? – 56 lat. Zmarła 6 marca 1888 roku wskutek udaru mózgu.

Jaka była Louisa May Alcott? – pisarka była feministką i wegetarianką. Mała Louisa May nauki pobierała w domu głównie od ojca. W czasach młodości pracowała jako nauczycielka, krawcowa, guwernantka, pomoc domowa oraz pisarka. W 1868 roku zostały wydane „Małe kobietki”. Inspiracje czerpała autorka z dzieciństwa spędzonego z siostrami. Najnowsza adaptacja filmowa polska premierę miała w 2020 roku. Opowieść o dorastaniu, miłości i ambicji. Każdy znajdzie w niej coś innego. Odpowiemy sobie czy można być w stu procentach sobą?

Postscriptum, PS

Nasza biblioteka zaprasza do sięgnięcia po książki Louisy May Alcott, które mogą zauroczyć. Cykl XIX-wiecznych powieści zawiera: „Małe kobietki”, „”Dobre żony”, „Mali mężczyźni”, „Chłopcy Jo”. Realistyczna powieść dla młodzieży zdobyła sukces dzięki sprawnie skonstruowanej fabuły, przekonująco naszkicowanych postaci oraz zabawnych sytuacji.

Ciekawostka – Niedawno w sieci pojawił się zwiastun nowej koreańskiej produkcji bazującej na „Małych Kobietkachautorstwa Louisy May Alcott.