„Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece

Nowa odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.

Z myślą o najmłodszych czytelnikach przygotowaliśmy zupełnie nową Wyprawkę Czytelniczą. Znajdziecie w niej autorską książkę napisaną i zilustrowaną specjalnie dla naszego projektu przez wybitnych twórców, uwielbianych przez najmłodszych czytelników – „Krasnal w Krzywej Czapce” Wojciech Widłak, Aleksandra Krzanowska. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.  Nowością w tegorocznej kampanii będą również Wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej. Mamy ogromną nadzieję, że pomogą dzieciom z Ukrainy zaprzyjaźnić się z polskimi bibliotekami i literaturą.

Jak działa projekt?

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi naszą bibliotekę, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W Wielki Piątek, 29 kwietnia 2024 r., biblioteka czynna będzie w godzinach 8.00-16.00.
Nie zapomnijcie odwiedzić w tym tygodniu biblioteki i wybrać sobie lekturę na święta!

Dyrektorka i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie życzą wszystkim użytkownikom i przyjaciołom biblioteki wesołych świąt!