Przygoda Słoneczek z książką

W czwartek 27 października 2022 r., przymaszerowały do naszej biblioteki Słoneczka z Niepublicznego Przedszkola Montessori z Oddziałami Integracyjnymi. Celem ich wizyty była chęć poznania „Krainy Książek”. Po krótkiej „siłowni umysłowej”, w której dzieci rozwiązywały zagadki związane z bajkami i baśniami, przeszły korowodem przez wszystkie działy biblioteki. Następnie zaznajomiły się z żabką Amelką i jej przyjaciółką Moniką, bohaterkami książki Katarzyny Michalec „Emocje i rozterki żabki Amelki”. Przy okazji przedszkolaki poznały takie stany emocjonalne, jak: niecierpliwość i nieśmiałość. Były wręcz oczarowane książkami sensorycznymi o różnych kształtach, w których można przesuwać elementy, otwierać okienka. Dowiedziały się, że w bibliotece są też książki do nauki czytania oraz takie z faktami i ciekawostkami z różnych dziedzin wiedzy. Słoneczka na zakończenie spotkania zaśpiewały kilka piosenek o jesieni. Bardzo im się podobało w „Krainie Książek”. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu maluchy wyruszą w czytelniczą podróż razem ze swoimi rodzicami czy opiekunami.