Pierwszoklasiści na spotkaniu z książką

We wtorek 7 czerwca 2022 r., do naszej biblioteki na spotkanie z książką przyszli uczniowie klasy I b ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi. Na początku pierwszoklasiści wysłuchali listu od Pani Książki, poznali zalety czytania książek i dowiedzieli się, kto to taki, dobry czytelnik. Później podążyli drogą od pisarza do czytelnika i wzięli udział w zabawie dydaktycznej „Prawda czy fałsz”. Dzieci wysłuchały również kilku wierszy ze zbioru Kingi Grabowskiej – Bednarz pt. „Muchy”. Na zakończenie przyszli czytelnicy biblioteki poznali tajniki wypożyczania książek oraz przeszli przez wszystkie działy, zwracając szczególną uwagę na lektury szkolne. Pierwszoklasiści byli zadowoleni z tak spędzonego czasu. Nabrali chęci do odbywania samodzielnych przygód czytelniczych.

W Wielki Piątek, 29 kwietnia 2024 r., biblioteka czynna będzie w godzinach 8.00-16.00.
Nie zapomnijcie odwiedzić w tym tygodniu biblioteki i wybrać sobie lekturę na święta!

Dyrektorka i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie życzą wszystkim użytkownikom i przyjaciołom biblioteki wesołych świąt!