Czerwcowe propozycje dla naszych młodszych czytelników

Uwaga! Uwaga!

Czerwcowe propozycje dla naszych młodszych czytelników

Nie zwlekaj, śpiesz się do naszej biblioteki, bo szybko znikają z półek interesujące książki

Pierwszą propozycją z serii Poduszkowce jest książka „Królestwo jakich wiele” Katarzyny Wasilkowskej. Jest to opowieść o królestwie, jakich wiele, które często nazywa się rodziną. Mieszka w nim miłościwy król i jego królewska rodzina: królowa babka i jej mops Pusio, jego żona, do której wszyscy zwracają się „miłościwa pani” i córeczka, śliczna i mądra Tuberoza. Monarchia ma swoje bogactwa, problemy i radości, słabe i mocne strony. Dowiecie się między innymi: w jaki sposób Tuberoza zmieniła etykietę, co wymyśliła miłościwa pani, kiedy miała katar, dlaczego miłościwy król poddał się drakońskiej diecie.

Drugą wspaniałą książką z tej samej serii jest „Baltazar wraca do domu” Katarzyny Wasilkowskej. Jest to opowieść mieszkańcach pewnej wsi pod lasem. Są bardzo porządni jak o sobie mówią. Życie dorosłych toczy się tam od plotki do plotki, powoli i spokojnie. Dzieci Tadziulek i Stasinek trochę się nudzą ale dzięki swoim pomysłom szybko im to mija. Pewnego dnia, spokój wiejskiej społeczności zakłóca tajemniczy przybysz, który zamieszkuje w starej, opuszczonej chatce w środku lasu. Nagle po wsi zaczyna krążyć niebezpieczna, kłamliwa plotka. Opowieść o tym, że inne nie znaczy złe, i o tym, że kłamstwo, nawet na czterech szybkich nóżkach, nie zajdzie daleko. Jak najbardziej do wspólnego czytania ze swoimi pociechami.

Wartą przeczytania, z bardzo ważnym przesłaniem do małych czytelników jest książka Pauliny Płatkowskiej „O królu dębie i jego wspaniałym królestwie”. Autorka porusza w niej aktualny temat jakim jest ekologia. Dzieci dowiedzą się, jak niezwykle ważną rolę w świecie przyrody pełnią drzewa. Jest to wzruszająca historia pięknego dębu, na którego gałęziach, na korze i wśród korzeni mieszkało wiele zwierząt. Również ludzie znajdowali pod nim schronienie, cień oraz wypoczynek. Wszyscy byli szczęśliwi. Do pewnego czasu. Jednak dzięki obywatelskiej postawie malarki, grzybiarza i innych mieszkańców miasteczka, ich leśny skarb nie został ścięty a został „POMNIKIEM PRZYRODY”. To na nas ciąży odpowiedzialność za otaczający nas świat. Dla dzieci 3+

Spiesz się do naszej biblioteki i sięgnij po te wspaniałe książki. One się bardzo niecierpliwią i cieszą się, że ściągniesz je z półki i zabierzesz ze sobą!

Zmień rozmiar czcionki
Wersja kontrastowa