„Biedronki” z wizytą w bibliotece

We wtorek 17.05.2022 r. po raz pierwszy do naszej biblioteki przyszły z wizytą Biedronki z Przedszkola Niepublicznego z Oddziałami Integracyjnymi. Dzieci na początku wysłuchały wiersza Jana Huszcza „Skarga książki”, po czym wywiązała się krótka rozmowa na temat, jak trzeba traktować książki, jak należy zachowywać się w bibliotece i kiedy można zostać jej czytelnikiem. Następnie przemaszerowały wśród regałów, zwracając szczególną uwagę, na ułożenie książek na półkach. Po zwiedzeniu wszystkich działów, przedszkolaki wysłuchały krótkiej opowieści z serii „Kicia Kocia” Anity Głowińskiej pt. „To moje!”, zrobiły przegląd, pięknie ilustrowanych książeczek przeznaczonych dla ich wieku. Biedronki przed wyjściem powiedziały, że im się w bibliotece podobało i chcą zostać jej czytelnikami.

W Wielki Piątek, 29 kwietnia 2024 r., biblioteka czynna będzie w godzinach 8.00-16.00.
Nie zapomnijcie odwiedzić w tym tygodniu biblioteki i wybrać sobie lekturę na święta!

Dyrektorka i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie życzą wszystkim użytkownikom i przyjaciołom biblioteki wesołych świąt!