Jan Antoni Grabowski (1882 – 1950)

Kim był Jan Antoni Grabowski? – pedagog, pisarz, znawca sztuki i twórca wielu książek dla dzieci i młodzieży.

Ile żył Jan Antoni Grabowski? – 68 lat.

Jaki był Jan Antoni Grabowski?– prawdziwy człowiek renesansu, niezwykły człowiek, podróżnik, nauczyciel matematyki.

Nasza biblioteka przedstawia książki autora, które zdobyły największą popularność. Popularność zyskały jego pełne ciepła i humoru opowiadania o zwierzętach żyjących wśród życzliwych ludzi jak w wielkiej, kochającej się rodzinie: „Czarna owieczka”, „Europa: prawdziwa historia o kocie”, „Finek”, „Gąska Małgosia”, „Kochany zwierzyniec”, „Puc, Bursztyn i goście”, „Puch, kot nad koty”, „Reksio i Pucek”, „Skrzydlate bractwo”.

Postscriptum, PS 1 stycznia 2021 roku dzieła Jana Antoniego Grabowskiego znajdują się w domenie publicznej. To okazja, aby przypomnieć sobie jego twórczość.

W Wielki Piątek, 29 kwietnia 2024 r., biblioteka czynna będzie w godzinach 8.00-16.00.
Nie zapomnijcie odwiedzić w tym tygodniu biblioteki i wybrać sobie lekturę na święta!

Dyrektorka i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie życzą wszystkim użytkownikom i przyjaciołom biblioteki wesołych świąt!