Żabki w bibliotece

W czwartek 17 marca 2022 r. do naszej biblioteki z wizytą przyszły Żabki z Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Augustianek. Dzieci podczas spotkania poznały zawód bibliotekarza oraz zapoznały się z działami biblioteki. Lisek Exlibrisek z wiersza Izabeli Jędraszek „Niezwykłych książek świat” odpowiedział maluchom na ważne pytania: po co czytamy książki i jak z nimi postępować, żeby służyły nam długie lata. Żabki poznały również piękną historię zakochanej pary Dionizego i Dolores, którym przeszkadzał mały problem, nogi jednego z nich bardzo brzydko pachniały z książki Margie Palatini „Nóżki śmierdziuszki”. Przedszkolakom spotkanie w bibliotece sprawiło wielką frajdę.