Słoneczka w Krainie Kocimiałkoci

W piątek 23 marca 2018 r., do Działu Dziecięco-Młodzieżowego biblioteki przyszły Słoneczka z Niepublicznego Przedszkola Montessori z Oddziałami Integracyjnymi z nauczycielkami Ewą Marzec i Iwoną Dubis-Teklak. Celem ich wizyty była chęć odbycia podróży po Krainie Kocimiałkoci i zapoznania się z „kocią literaturą”. Dzieci rozwiązywały zagadki związane ze zwyczajami tych czworonogów i pomagały w labiryncie kocurkowi odnaleźć miseczkę z mlekiem. Ponadto wysłuchały dwóch wierszy: „Niesforny kotek” Katarzyny Nowickiej i „Chory kotek” Stanisława Jachowicza oraz bajki o trzech Kotkach Psotkach. Chętnie też przeglądały książeczki z tymi milusińskimi w roli głównej, m.in.: „Przygody kota Filemona” Sławomira Grabowskiego i Marka Nejmana, serię o Garfieldzie Ewy Mirkowskiej, „Jak się koty urodziły” Joanny Papuzińskiej, „Taki kot pomaluje każdy płot” Agnieszki Urbańskiej, „Przygody kota detektywa” Piotra Rowickiego, „Kicię Kocią” Anity Głowińskiej, „Kota w butach” Charlesa Perraulta. Przedszkolaki ilustrowały ruchem opowieść „Koci spacer” oraz wzięły udział w zabawach: „Gdzie jest kotek?”, „Koty i myszy” i „Kocie grzbiety”. Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych, Słoneczka na zakończenie spotkania zaśpiewały piosenkę „Wieziemy tu kogucika” i powiedziały trzy wiersze: „Wielkanocny koszyczek”, „Wielkanoc” i „Śmigus dyngus!”.

W Wielki Piątek, 29 kwietnia 2024 r., biblioteka czynna będzie w godzinach 8.00-16.00.
Nie zapomnijcie odwiedzić w tym tygodniu biblioteki i wybrać sobie lekturę na święta!

Dyrektorka i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie życzą wszystkim użytkownikom i przyjaciołom biblioteki wesołych świąt!