Narodowe Czytanie w Bielawie

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Zespół Ośrodków Wsparcia w Bielawie wspólnie zaangażowały się w organizację tegorocznej edycji Narodowego Czytania, corocznej akcji objętej honorowym patronatem pary prezydenckiej.

W piękny, słoneczny dzień 6 września 2024 roku, o godzinie 10:00, w malowniczych plenerach Parku Miejskiego w Bielawie wybrzmiały fragmenty „Kordiana” Juliusza Słowackiego – tegorocznej lektury Narodowego Czytania. Młodzież, podopieczni ZOW w Bielawie oraz liczni spacerowicze mieli okazję wysłuchać słów tego wielkiego, romantycznego utworu.

Idea promowania polskich klasyków literatury połączyła organizatorów, a fragmenty dramatu czytali uczniowie, pracownicy MBP oraz seniorzy. Międzypokoleniowość tego przedsięwzięcia była niewątpliwie dodatkową wartością i nadała wydarzeniu wyjątkowy charakter.

Serdecznie dziękujemy lektorom za zaangażowanie i odwagę, a wszystkim uczestnikom za liczną obecność, ciepły odbiór oraz niezapomnianą atmosferę.

Zapraszamy miłośników „Kordiana” i sympatyków akcji do naszej biblioteki po pamiątkowy stempel.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bielawie za nieocenioną pomoc przy nagłośnieniu wydarzenia oraz kawiarni Eko Cafe za gościnność.