Warsztaty letnie: 4 Żywioły – WODA

7 sierpnia, w naszej bibliotece odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu „Antidotum na nudę: 4 Żywioły” pod kierunkiem Marzeny Mikołajczyk-Zaleskiej z pracowni IndianicArt. Dziesięcioosobowa grupa dziewcząt zechciała uczestniczyć w kameralnym spotkaniu, którego tematem był jeden z żywiołów – WODA🌊. Podczas krótkiej medytacji, dziewczęta szukały wewnętrznego spokoju. Poznały przypowieść o oceanie, a w tle leciała cicha muzyka🎶. Woda, żywioł niezwykły i wszechobecny. Woda może być źródłem życia i niszczycielskim żywiołem🌧️.
Uczestniczki warsztatów zastanawiały się „Czym jest sztuka?”🎨. Padały odpowiedzi – malarstwo, muzyka, teatr🎭, literatura piękna📚 a nawet sztuki walki🥋. W drugiej części spotkania dzieci tworzyły własne dzieła sztuki. Powstawały rysunki czarno-białe i kolorowe. Używałyśmy węgiel, kredki, tkaninę, druciki, diamenciki, kolorowy papier. Relaks ze sztuką w tym zabieganym świecie warto powtarzać. Warsztaty relaksacyjno-artystyczne w naszej bibliotece w każdą środę sierpnia.