X Jubileuszowa Noc Bibliotek 2024 połączona z Dniem Gier Planszowych!

📚 X Jubileuszowa Noc Bibliotek 2024 połączona z Dniem Gier Planszowych! 🎲

Zapraszamy Was serdecznie na niezapomnianą noc pełną literatury, gier planszowych i wspólnej zabawy, która odbędzie się 11 października 2024 r. od 18:00 do północy. W tym roku Noc Bibliotek, pod hasłem „Moc Bibliotek”, będzie pełna niespodzianek, inspirujących spotkań i kreatywnych aktywności dla całych rodzin.

🔹 Atrakcje wieczoru:

• Tarcza z rzutkami dla najmłodszych – spróbuj swoich sił i rywalizuj w przyjaznej atmosferze.
  • Projekcja filmu „Mój brat ściga dinozaury” – piękna opowieść o sile rodziny i miłości, którą wyświetlimy na dużym ekranie.
  • Transmisja koncertu Stanisława Soyki otwierającego X Noc Bibliotek – wspólnie obejrzymy transmisję na żywo z Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie. Zanurz się w literacką i muzyczną atmosferę tej wyjątkowej nocy!
  • Prelekcja twórcy gier Karola Stawickiego (Dream Dice) – poznaj tajniki tworzenia gier planszowych dzięki opowieściom Karola Stawickiego, który podzieli się swoim doświadczeniem i inspiracjami.
  • Luźne rozmowy o grach planszowych – chcesz wiedzieć, jak wybrać najlepszą grę, czym jest BGG czy crowdfunding? Przyjdź i porozmawiaj z ekspertem w swobodnej atmosferze.
  • Pokazowa rozgrywka w X-wing Miniature Games – zapraszamy na naukę i pokazową grę figurkową. To świetna okazja, by zanurzyć się w świat kosmicznych bitew i poznać nowe zasady! Niech moc będzie z Wami!
  • Strefa luźnych rozgrywek – wolne stoły czekają na Was, abyście mogli grać bez presji, w gronie przyjaciół lub nowych znajomych.
  • Podziel się książkami – zachęcamy do przynoszenia książek w dobrym stanie, które zalegają na waszych półkach!

🔹 Słowa Mocy w bibliotece:

W naszej bibliotece, w różnych zakątkach, znajdziecie ukryte „słowa mocy”. Szukajcie ich na półkach, stolikach czy przy grach, a może odnajdziecie właśnie te, które będą dla Was źródłem inspiracji! Słowa mocy można wziąć sobie na pamiątkę, by towarzyszyły nam przez cały rok, dodając siły i motywacji albo wrzucić do „słoika mocy”. Później sprawdzimy, które ze słów cieszyły się największą popularnością!

💡 Światło na bibliotekę! W tę szczególną noc nasza biblioteka rozbłyśnie światełkami i lampkami, tworząc magiczną atmosferę, która zachęci do wspólnego odkrywania literatury i gier. Migoczące światła stworzą przestrzeń pełną ciepła, magii i twórczej energii. Zanurzcie się w tej wyjątkowej atmosferze i pozwólcie się oczarować!

Niech nasza biblioteka rozbłyśnie i stanie się miejscem spotkań, zabawy i odkryć!

ZAPEWNIAMY POCZĘSTUNEK DLA UCZESTNIKÓW!

Czekają na Was nagrody planszowe zasponsorowane przez wydawnictwo @Portal Games!

Czekamy na Was 11 października – bawmy się i czerpmy z Mocy Bibliotek aż do północy!

Wstęp wolny!