Warsztaty letnie: 4 Żywioły – OGIEŃ

21 sierpnia, w naszej bibliotece odbyły się kolejne warsztaty „Antidotum na nudę: 4 Żywioły”. Dzieci spotkały się z Marzeną Mikołajczyk-Zaleską z pracowni IndianicArt. Artystka tworzy ceramikę i makramy w zgodzie z naturą.

Tym razem zaprosiła uczestniczki spotkania do odkrywania w sobie „ognia” twórczego. Ogień kojarzy się ze słońcem, gwiazdami, płomieniem świecy i tym płonącym w sercu, ciele… Wspólnie stworzyły dziewczęta przestrzeń, aby przy wtórze dźwięków bębna, tańca i zabaw z ruchem rozluźnić i uwolnić się na poziomie emocji i umysłu. Udało się?

W drugiej części dzieci poznały twórczość hiszpańskiego malarza Pablo Picasso (polecamy serię Mali wielcy). Kreatywne zabawy plastyczne zapewniły wszystkim dużo radości. Powstały portrety bez patrzenia na papier w stylu malarza Picasso. Czas wolny w bibliotece płynął bez pośpiechu i twórczo.