Narodowe Czytanie „Kordiana” Juliusza Słowackiego

Zapraszamy na wyjątkowe Narodowe Czytanie „Kordiana” Juliusza Słowackiego!

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Zespół Ośrodków Wsparcia włączają się w organizację tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Już 6 września 2024 roku, o godzinie 10:00, spotkamy się w malowniczej scenerii Parku Miejskiego w Bielawie, na placyku obok kawiarenki Eko Cafe, aby wspólnie oddać się lekturze jednego z najważniejszych dzieł polskiej literatury – „Kordiana” Juliusza Słowackiego.

Będzie to doskonała okazja do zanurzenia się w świecie romantyzmu i wyjątkowa możliwość do spotkania się z mieszkańcami naszego miasta, którzy pragną wspólnie pogłębiać nasza miłość do słowa pisanego i celebrować naszą narodową kulturę. Do zobaczenia 6 września!

ps. Przynieście ze sobą swoje egzemplarze „Kordiana” Juliusza Słowackiego, na miejscu będzie można opieczętować je pamiątkową pieczęcią tegorocznej edycji Narodowego Czytania!