Pierwszoklasiści na spotkaniu z biblioteczną książką

9 kwietnia 2024 r., do naszej bibliotek na spotkanie z książkowymi bohaterami przyszli uczniowie klasy I c ze Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi. Podczas tego wyjątkowego spotkania pierwszoklasiści zostali zapoznani z zaletami czytania książek oraz dowiedzieli się, kim jest dobry czytelnik. Dzieci miały również okazję wysłuchać kilku wierszy ze zbioru Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Wierszyki łamiące języki”. Na zakończenie przyszli czytelnicy biblioteki poznali tajniki wypożyczania książek oraz przeszli przez wszystkie działy, szczególnie zwracając uwagę na lektury szkolne. Mamy nadzieję, że po tej wizycie pierwszaki zainspirują się do podejmowania samodzielnych przygód czytelniczych.