Przedszkolaki w bibliotece

4 kwietnia odbyło się wspaniałe spotkanie z grupą „Niedźwiadki” z Przedszkole Publiczne Nr 3 w Bielawie. Głównym tematem była biblioteka i jej zasoby. Dzieci dowiedziały się, że historie mogą być zapisane ręcznie lub drukowane. Książka z biblioteki służy wielu czytelnikom, wypożyczamy do domu, aby później ją oddać z powrotem.

Nasza biblioteka chętnie gości dzieci i zaprasza do rozwijania wyobraźni, która prowadzi do wzajemnego zrozumienia i tolerancji. Miesiąc kwiecień jest pełen ciekawych dni związanych z książką.

„Niedźwiadki” usłyszały o Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, którego tegoroczne hasło brzmi „Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni”.

Przedszkolaki zaproszono do zabaw czytelniczych: puzzle z misiem, wybór książek i wspólne oglądanie.

Polecamy książki współczesnych autorów dla dzieci Marta Altés, Rachel Bright, Przemysław Wechterowicz i klasyków Hans Chrystian Andersen czy Ewa Szelburg-Zarembina.