Sówki z wizytą w bibliotece

15 marca 2024 roku do naszej biblioteki „przyleciały” Sówki z Publiczne Przedszkole prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Augustianek z Oddziałami Integracyjnymi, aby wspólnie odkrywać tajemnice książek. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak zbudowane są książki i jakie są ich rodzaje. Przedszkolaki opowiedziały także o swoich ulubionych książkach oraz uczestniczyły w zabawie ruchowej „Z książką na głowie”. Z zainteresowaniem wysłuchały zabawnego wierszyka Małgorzaty Bednarskiej-Moskwy pt. „Bal zabawek”, w którym zabawki Kasi pewnej soboty urządziły sobie tańce. Na zakończenie spotkania Sówki wzięły udział w zabawie dydaktycznej „Czy to prawda, czy też nie?”, będącej utrwaleniem zdobytej przez nie wiedzy. Spotkanie zakończyła puenta, że czytanie książek to wspaniały sposób na rozwijanie swoich pasji i mile spędzony wolny czas.