Ananasy w bibliotece

Ananasy🍍w bibliotece

13 września 2023 roku, do naszej biblioteki 🏠 na spotkanie z książką 📚 i nie tylko przyszła grupa Ananasy 🍍z Ekologicznego Przedszkola Niepublicznego. Sześciolatki 👧👨 w czasie spotkania poznały regulamin i zbiory biblioteki, zostały poinformowane, jak należy zachowywać się w bibliotece i jak można zostać jej czytelnikiem. Przedszkolaki zapoznały się z książkami 📚 do nauki czytania i dla początkujących czytelników: elementarzem, czytamy bez mamy, czytam sobie, czytamy sylabami oraz dowiedziały się o książkach, które są podzielone na poziomy ze względu na trudność czytania: poziom pierwszy, poziom drugi i poziom trzeci. Na końcu jeszcze wysłuchały kilku wierszy z tomiku „Muchy” Kingi Grabowskiej-Bednarz i „Wierszyki łamiące języki” Małgorzaty Strzałkowskiej. Wyrażamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie sprawi, że czytanie 📖 stanie się ich 👧👨 przyjemnym 😀 nawykiem.