Jesteśmy w 5 RUNDZIE Programu Rozwoju Bibliotek!

MAMY TO!

Z dumą donosimy, że nasza biblioteka dostała się do 5 Rundy Programy Rozwoju Bibliotek jako jedna z 50 wybranych placówek w całej Polsce (wyniki naboru znajdziecie tutaj)! Celem programu jest wsparcie bibliotek po to, żeby stawały się silnymi, znaczącymi, nowoczesnymi instytucjami kultury. Program Rozwoju Bibliotek to trwające od 2009 roku przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program zapewnia bezpłatne, specjalistyczne szkolenia dla bibliotekarzy oraz promuje modernizację bibliotek i ich oferty oraz integrację otoczenia instytucjonalnego placówek bibliotecznych.
5 Runda trwać będzie do grudnia 2024 roku. W centrum znajdą się Warsztaty Planowania Rozwoju Biblioteki, podczas których nauczymy się projektować nowe usługi i skuteczną komunikację. Weźmiemy udział w spotkaniach sieciujących w regionach, spotkaniach grup dyrektorskich i pracowniczych online, a także w szkoleniach specjalistycznych. Efektem wsparcia specjalistycznego będzie – oprócz rozwoju kompetencji bibliotecznej kadry – uruchomienie nowych form działania placówki, z korzyścią dla społeczeństwa lokalnego.
Pierwsze spotkanie sieciujące już w czerwcu! Nie możemy się doczekać!