Czytać książki? To podstawa!

Nasza biblioteka gościła, w czwartek, grupę „Sówki” z Przedszkola Publicznego nr 4. Dzieci obejrzały różne zakamarki biblioteki i dwie wystawy. Wystawa fotografii Tadeusza Łazowskiego z okazji 50-lecia Jeziora Bielawskiego oraz prace plastyczne „Świat bajek” bardzo podobały się przedszkolakom. Dużo wrażeń było również podczas przystanków mini wycieczki po bibliotece.

W drugiej części spotkania bibliotekarka przedstawiła kilka haseł promujących czytanie książek /wybierane były najlepsze/ i zaproponowała zabawę „Pokaż literę ciałem”. Dzieci początkowo miały problemy z uważnością, ale udało się „rozkręcić” starszaki. Wysłuchały wierszy, „Co to jest radość?” Joanny Kulmowej i „Radość życia” Aleksandry Wojtyły, żeby później w zabawie integracyjnej wymieniać nazwy uczuć. Ważnym zadaniem okazał się przegląd i prezentacja książek z serii „Pierwsze czytanki” oraz opowieści o radości. Dzieci zadowolone i nieco zmęczone opuściły naszą bibliotekę z przeświadczeniem, że radością może być czytanie i oglądanie ilustracji, i podróżowanie po świecie palcem po mapie.

Dziękujemy „Sówkom” i opiekunkom za udział w czytelniczych zajęciach.

„Książki radość dają tym, co je czytają”.