Wystawa fotografii Tadeusza Łazowskiego

Wystawa fotografii Tadeusza Łazowskiego z okazji 50-lecia Jeziora Bielawskiego

W poniedziałek 21 maja, mieliśmy przyjemność otworzyć wystawę fotografii Tadeusza Łazowskiego. Autora zdjęć na pewno mieszkańcom Bielawy nie trzeba przedstawiać – licznie zgromadzeni na wernisażu goście dowiedli jak bardzo cenione są fotografie pana Łazowskiego wśród mieszkańców naszego miasta.

Wystawa, skompletowana z okazji 50-lecia Jeziora Bielawskiego, przedstawia etapy rozwoju tego urokliwego miejsca na przestrzeni lat. Wśród gości odżyły wspomnienia. Wielu szukało siebie lub znajomych na zdjęciach, szybko okazało się też, że każdy Bielawianin ma związane z naszym jeziorem przygody i opowieści, którymi chętnie się wymieniano, przystając przy poszczególnych planszach.

Wystawie pana Łazowskiego towarzyszy rozwieszona na ścianach biblioteki kolekcja wierszy pochodzących z VII tomiku Sudecka Poezja i Proza, będącego pokłosiem II Konkursu Literackiego na Utwór Inspirowany Fotografią Bielawy. Inspiracją do tych konkretnych wierszy było między innymi zdjęcie autorstwa pana Tadeusza.

Zapraszamy do oglądania i podziwiania wystawy do 17 czerwca w godzinach pracy biblioteki.