X-Frame-Options: SAMEORIGIN

Kwietniowe propozycje dla naszych młodszych czytelników

Uwaga! Uwaga!

Kwietniowe propozycje dla naszych młodszych czytelników

Przyjemnie wieczorkiem przeżywać niesamowite chwile z książką

Idealne do wspólnego czytania

Tym razem proponujemy uroczą i pięknie zilustrowaną książkę o samoakceptacji, przyjaźni i miłości rodzicielskiej zatytułowaną „Jeżyk i jeżyny” Ewy Podleś. Głównym bohaterem tej przepięknej opowieści jest mały jeżyk Gładek, któremu wydaje się, że przez jego ostre kolce nikt nie chce się do niego przytulać. Niestety jego pomysł, żeby to zmienić, okazał się nie najlepszy. Poprosił swoich przyjaciół o pomoc, ale mimo szczerych chęci, nikt nie mógł mu pomóc. Mama jeżyka znalazła doskonałe rozwiązanie, po którym uwierzył, że jest wyjątkowy. 

Dodatkową zaletą tej książki są kartonowe strony i wygodny dla małego czytelnika format.

Zdarza się, że trzeba uważać na własne marzenia, gdyż skutki ich realizacji mogą okazać się zupełnie nieprzewidywalne. Przekonał się o tym bohater kolejnej uroczej wierszowanej opowiastki dla najmłodszych pt. ,,Wielkie marzenie małego Krecika” którą napisał Tom Percival, autor wielu znanych książek dla dzieci. Doskonały przekład Marcina Brykczyńskiego pozwolił zachować przyjemną dla ucha melodyjność tekstu, zajmującą historyjkę oraz pouczający morał.

Mały Krecik obserwował świat i podziwiał różne zwierzęta. Zachwycał się ich umiejętnością latania, pływania czy skakania. On nie potrafił żadnej z tych rzeczy. Kiedy tak rozmyślał, spotkał sowę, która doradziła mu, aby nie oglądał się na innych, tylko skupił na tym, w czym sam jest dobry. Kiedy już główny bohater wpada na to, w czym jest dobry, okazuje się, że jego umiejętność przynosi szkodę innym zwierzakom. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Historia o Kreciku uczy maluchy, że warto być konsekwentnym w tym, co się robi. Rozwijanie talentu może być czasochłonne, ale z pewnością warte jest zachodu.

,,Wielkie marzenie małego Krecika” to książka w której zakochają się czytelnicy w wieku już powyżej 2 lat. Rymowany tekst, piękne ilustracje i bohater z którym łatwo się utożsamić – to z pewnością przepis na udaną bajkę!

Gorąco polecamy również książkę interaktywną, stworzoną przez Dominikę Gałkę pt. „O Chruptaku, który szukał szczęścia”. Świetna konstrukcja opowieści, ciekawe przygody bohatera oraz piękne ilustracje Anny Simeone sprawiają, że zachwyci każdego małego czytelnika. Każdy fragment historii kończy się krótkim pytaniem. To dziecko decyduje, jak potoczą się losy Chruptaka. Jest to książka, która wciąga i nigdy się nie nudzi. Pomóż bohaterowi tej opowieści rozwiązać problem i odnaleźć zagubione szczęście, przy okazji bawiąc się doskonale. Pouczająca historia dla maluchów już od 3 lat.