Zerówkowicze w świecie bibliotecznych książek

We wtorek, 14 marca 2023 roku, po raz pierwszy na spotkanie z biblioteczną książką przywędrowały ze swoją wychowawczynią dzieci z zerówki z Przedszkola Publicznego nr 4. Przybyli goście przeszli korowodem między regałami, tym sposobem poznając zbiory naszej biblioteki. Zostali też poinformowani, jak należy zachowywać się w bibliotece, kiedy można zostać jej stałym czytelnikiem. Przedszkolaki wspomniały o poszanowaniu książek oraz były ciekawe, kto „zjada książki”. Wszystko się wyjaśniło dzięki wierszowi Wincentego Fabera „Czytelniczka”. Zerówkowicze także zapoznali się z książkami do nauki czytania oraz popularnonaukowymi dla spragnionych wiedzy. Po tym spotkaniu mamy nadzieję, że pomogliśmy przyszłym uczniom podłapać bakcyla czytania, i dzięki niemu rozpoczną przygodę z książką.