40 LAT NA SCENIE – JUBILEUSZ BARBARY PACHURY!

18 grudnia w Teatrze Robotniczym w Bielawie odbył się magiczny koncert podsumowujący wieloletnie sceniczne dokonania Barbary Pachury.

Ta znana bielawska osobowość obchodziła tego dnia jubileusz 40-lecia działalności artystycznej. W tym wyjątkowym wieczorze uczestniczyli m. in.: przedstawiciele władz miasta, reprezentanci miejskich jednostek organizacyjnych, dzieci i młodzież zdobywająca muzyczne szlify pod kierunkiem pani Basi. Nie zabrakło także bielawskich seniorów realizujących pod czujnym okiem pani Basi swoje muzyczne pasje, a także wieloletnich przyjaciół i sympatyków jej twórczości. Na scenie wystąpili: Barbara Pachura i Mariusz Kajrys, Pozytywkowe nutki, Klub Senior+, Adam Pachura, Leszek Kopeć oraz Ania Kosa i Marcin Sweklej, a gwiazda wieczoru – ShataQS przeniosła wszystkich w inny wymiar wrażliwości. Niezwykła atmosfera i wyjątkowa oprawa artystyczna niewątpliwie urzekły wszystkich uczestników tego wydarzenia.

Podczas uroczystości Barbara Pachura przekazała naszej placówce kroniki Klubu Miłośników Poezji Śpiewanej „Pozytywka” działającego przez wiele lat w strukturach biblioteki, a także prace magisterskie dotyczące „Pozytywki”, pani Barbary i MBP w Bielawie, które z pewnością będą cennym źródłem informacji o kulturze w naszym mieście.

Dziękujemy za zaproszenie, gratulujemy niezwykle udanego koncertu, a przede wszystkim imponującego dorobku!

Życzymy dalszych sukcesów!