PRETTY FACES from St. Lucia

Ach… cóż to była za podróż!

A zabrała nas w nią 7 października 2022 r. Marta Polanowska etnolog i antropolog.

Pewnie zastanawiacie się, gdzie byliśmy? Już Wam mówimy. Pani Marta zabrała nas na Wyspę Świętej Łucji, a było nas naprawdę dużo, wszystkie miejsca były zajęte, a nawet ich brakowało. W czasie podróży towarzyszyła nam wystawa fotografii pt. „PRETTY FACES from St. Lucia”. Nasza podróżniczka opowiedziała nam o mieszkańcach, ich kulturze i obyczajach. Zapoznała nas z historią wyspy, ale też opowiedziała wiele ciekawostek i śmiesznych historii, które na długo zostaną w pamięci. Pani Marta zafundowała nam również podróż kulinarną częstując nas gorącą herbatką oraz przepysznymi słodkościami. Kto nie był… naprawdę ma czego żałować.

Wystawę oglądać można w bibliotece do 24 października 2022 r.