X-Frame-Options: SAMEORIGIN

Nowości na wrzesień

Uwaga! Uwaga!

Wrześniowe propozycje dla naszych młodszych czytelników

Odwiedź naszą bibliotekę, ściągnij z półek kilka ulubionych książek i zabierz je do domu

Godną polecenia jest książka Stephanie Stansbie „Pewnego dnia, niedźwiadku”. Jest to opowieść o szczęśliwym dzieciństwie, wspaniałych chwilach spędzonych razem z rodzicami i bliskich relacjach z nimi. Pewnego razu mały niedźwiadek stwierdza, że chce być taki sam jak jego mama. Niedźwiedzica tłumaczy swojemu maluchowi, że przyjdzie taki dzień, gdy jego marzenie się spełni. Teraz mają jeszcze bardzo dużo czasu dla siebie, wspólnych wędrówek i pogaduszek.

Drugą wspaniałą książką jest piękna opowieść Moniki Kamińskiej „Niedźwiadek chce pomagać”. Jest to pewna historia o przyjaźni, wzajemnej pomocy i szczęściu. Niedźwiadek i jeżyk Nunek od dawna planowali wycieczkę nad jezioro. Cieszą się, że ten dzień wreszcie nastał. Jednak droga dla jeżyka okazuje się za długa i bardzo uciążliwa. Pomoc oferuje niedźwiadek, ale z czasem i dla niego wędrówka staje się coraz trudniejsza. Jeżyk wysnuł taki oto wniosek, że pomaganie to wspaniała sprawa, skoro potrafi uszczęśliwić dwoje przyjaciół.

Jeśli chcecie poznać szalone przygody zawadiackiej, świetnikowej drużyny to sięgnijcie po książkę Marcina Mortki  „Opowieści ze Świetnika”. Wiewiór Kacper, szczur Zadymka, jeżynka Antosia, sroka Kraksa i ropucha Smęciucha udowadniają, że śmietnik kryje w sobie wiele skarbów. Świetnikowa ekipa walczy z bałaganem i pokazuje, jak można śmieciom dać drugie życie, np. ze słoika zrobić urodzinowy lampion, ze starej deski do prasowania i sznurków huśtawkę, wypełnić ziemią stare wiaderko,  plastykowe butelki czy pudełka po lodach i posadzić w nich roślinki. Przeżywaj przygody razem z świetnikową drużyną i szukaj przepisów na odczarowywanie śmieci.