X-Frame-Options: SAMEORIGIN

Kwietniowe propozycje dla naszych młodszych czytelników

Uwaga! Uwaga!

Kwietniowe propozycje dla naszych młodszych czytelników

Nie zwlekaj, przyjdź do naszej biblioteki, gdzie czekają na Ciebie następne wspaniałe książki z serii Poduszkowce

Następną propozycją wartą uwagi z serii Poduszkowce jest książka „Cykor” Magdaleny Kulus. Autorka uwielbia zwierzęta, sama posiada goldena Egona i kota Łatka, którzy ciągle inspirują ją do pisania. Jest to ciepła i mądra opowieść o tym, że nie warto oceniać kogoś z góry, bo można niepotrzebnie stracić okazję na przyjaźń. W domu Łatka pojawia się niespodziewany gość: mały, chudziutki kotek – znajda. Wszystkim domownikom od razu kradnie serca. Łatek nie jest z tego zadowolony. Wręcz przeciwnie, jest zazdrosny i nie znosi Cykora. Posuwa się jeszcze dalej. Planuje przy pomocy gangu bezpańskich kotów, pozbyć się niechcianego przybysza. Robi się groźnie. Co z tego wyniknie… Zachęcamy do wspólnego czytania tej książki.

Również ciekawą i pouczającą pozycją z tej serii jest książka autorstwa Agnieszki Urbańskiej zawierająca dwie opowieści: „Taki kot pomaluje każdy płot” i „Ta krowa się chowa”. W pierwszej poznajemy kota o imieniu Aksamit, który zawiera znajomość z artystą malarzem. Jest pod wrażeniem jego sztalug, farb i obrazów. Wkrótce sam zaczyna malować i w ten sposób ozdabiać brzydkie zakątki miasta. Świat wokół od razu nabiera barw i staje się weselszy! W drugiej bohaterką jest lubiana przez wszystkich krówka Łacinka. Zawsze radosna i szczęśliwa przyjaciółka kota, pewnego dnia traci swoją wrodzoną wesołość. Stało się to wówczas, gdy zobaczyła w telewizji najprawdziwszą miss – zwyciężczynię konkursu Krowia Piękność. Chodziła smutna, była mniej pewna siebie i nawet trawa przestała jej smakować. Nie pomogły żadne terapie. Od czego są przyjaciele. Dopiero dzięki nim nasza krówka na powrót staje się radosna.

Bardzo wesoła książka o sile pasji, mocy przyjaźni i potrzebie akceptacji. Doskonale nadaje się do wspólnego czytania. Zawitaj do naszej biblioteki, długo się nie zastanawiaj bo szybko znikają z półek zachwycające egzemplarze!