X-Frame-Options: SAMEORIGIN

Grudniowe propozycje dla naszych młodszych czytelników

Uwaga! Uwaga!

Grudniowe propozycje dla naszych młodszych czytelników

Spieszcie się do biblioteki

Znajdziecie tutaj wyborną serię książek Anieli Cholewińskiej-Szkolik „Pozytywka Poli”. Główną bohaterką jest ciepła i sympatyczna dziewczynka o tym imieniu, która pasjonuje się tańcem i podróżami. Uwielbia poznawać nowe osoby i bardzo kocha zwierzęta. Uczestniczymy zarówno w codziennym życiu Poli, które w znacznej mierze wypełniają lekcje baletu, jak i w egzotycznych przygodach. W każdym tomie dziewczynka przenosi się za pomocą magicznej pozytywki w wyjątkowe miejsca na świecie, gdzie poznaje nowych przyjaciół i ich kulturę. Już dostępne są dwa tytuły: „Zagubiona fotografia” i „Daleka wyprawa”.

Jeśli chcesz wcielić się w rolę detektywa i sam wybrać zakończenie książki, to sięgnij po następną ciekawą serię stworzoną przez Zofię Staniszewską „Ignacy i Mela na tropie złodzieja”. Każdy tom to detektywistyczne opowiadanie, z głównymi bohaterami bliźniakami, które zabiera czytelnika w podróż do świata pełnego niespodzianek, gdzie wszystko może się wydarzyć. Nawet to, że Ty pierwszy wpadniesz na trop złodzieja! Z tej serii: „Zagadka biblioteki”, „Zagadka dębów rogalińskich”, „Zagadka Królowej Parku”, „Zagadka jaskini”, „Zagadka teatru”, „Zagadka kapsuły czasu”, „Zagadka Zawiszy Czarnego”.

Urocza seria Barbary Wicher „Co nowego u Świętego?” Czasami nurtuje nas pytanie, co porabia przez większość roku Święty Mikołaj? Jeśli myślicie, że siedzi rozleniwiony w fotelu, to się wielce mylicie. Ręce wciąż ma pełne roboty, a to musi gdzieś zajrzeć, a to coś załatwić, a przede wszystkim jest bardzo wesoły i uwielbia przygody. Z książek „Co nowego u Świętego? czyli jak Mikołaj został listonoszem” i  „Co nowego u Świętego? czyli jak Mikołaj trafił na plażę” dowiecie się między innymi, jaka niespodzianka kryje się w worku?,  dlaczego podarunki lądują w skrzynce pocztowej?, gdzie się podział najmniejszy skrzat? czy brodaczowi nie za gorąco pod palmami? Co kominiarz ma wspólnego z prezentami?

Pełne świątecznego uroku i magii opowiadania napisane przez Agnieszkę Nożyńską-Demianiuk, których akcja toczy się w okresie świąt Bożego Narodzenia tworzą następną przepiękną serię. Należą do niej: „Opowieści wigilijne”, „Moje najwspanialsze święta”, „Opowieści na Boże Narodzenie”. Czy wigilijna gwiazdka spełni życzenia małego Adasia, Ani, Karolka i małej Marcelinki?, czy święty Mikołaj pomoże Piotrusiowi i Zuzi odnaleźć ich zagubionego pieska Sopelka?, Co Mateuszek i Albert ujrzeli dzięki magicznej kuli? Kto pomógł Tosi, Agatce i Tolkowi w przygotowaniu wigilijnej kolacji? By poznać odpowiedzi na te pytania, wystarczy zajrzeć do środka tych wspaniałych książek. Czytając te wzruszające opowieści i podziwiając barwne ilustracje, można w pełni poczuć magiczną atmosferę tych niezwykle radosnych świąt.

Poczuj świąteczny klimat, ogrzej się grudniowymi nowościami i delektuj się kolejnymi częściami wspaniałych serii!